פיצוח והובלת המהלך: אלון וינפרס ועטרה בילר | קריאייטיב: גל זכאי וטל ברקוביץ’המדבר

הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות, מסורתית, היא הפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון. נהוג לחשוב שהלימודים בה אינם מאתגרים במיוחד ושאת מדעי הנתונים וההחלטות ניתן לא רק שאפשר ללמוד בכל מקום, אלא שבטכניון כדאי ללמוד את זה במדעי המחשב. הידע לנושא מדעי הנתונים ולמדעי ההחלטות רדוד, ואין תפיסה רווחת של היררכיה בתחום, כלומר, אין באמת בידול לפקולטה שמחליטה לכנות את עצמה ״הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות״. 

האגם (הסיפור)
במקום להסביר ועדכן, למנות את מסלולי הלימוד ולספר מהם מקומות העבודה שניתן לאייש לאחר שבוגרים את הפקולטה, הוחלט לספר את הסיפור הכי מעניין שהפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות מקיימת. נהוג לחשוב שמדעי הנתונים זה עולם חישובי שגרתי ואילו החלטה היא פעולה שנדרש לה מנהיג חזק ואמיץ. הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות מציפה זווית רעננה וחדשנית על הנושא. על פי נרטיב הפקולטה, רק מי שמסוגל להתמודד עם הררי נתונים שנראים כאוטיים ולא קשורים, הוא זה שיצליח לזהות בתוכם, בעזרת ניתוח וחקירה, דפוסים וחוקיות שמביאים את המערכת אל מפנה של החלטה נכונה. 

הנרטיב תורגם לאמירה making sense of it כאשר ברור ש it פירושו כל מה שקשה להבין, לנתח ולהפיק ממנו תובנות. It מתייחס לכל סוג של כאוס ואילו making sense מתייחס לאפשרות לזהות תובנות וחוקיות, ולאפשרות להביא את כל הניתוח עד כדי החלטה.

הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות

השפה של החלטות טובות שצצות מתוך נתונים לא פשוטים ובעיקר לא מאורגנים תורגמה לאלמנטים גראפיים שבאמצעותם מתנוססת הפקולטה מעל פקולטות מתחרות בתוך ומחוץ לטכניון ובעיקר מעל מה שהפקולטה הייתה לפני 1.1.2023.

 

הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות בטכניון

Please fill in your email address to get some pelicans’ wisdom

Thank you for subscribing to our blog!

Story
publishing

We share a brand’s narrative with its target audience through various channels, such as social media, blog posts, marketing materials, and more. The goal is to engage and resonate with the audience by sharing the brand’s message and cause through a compelling story. Learn more about becoming a publisher>>