מה אתם מעדיפים לשחק בים, שש בש או מטקות? שש בש הוא משחק סופי. משחקים בשביל לנצח. יש כללים ברורים, מתחרה ידוע והמטרה היא להיות טוב יותר ממנו או ממנה. לעומת זאת מטקות זה משחק אינסופי – אין מנצחים ומפסידים והמטרה היא להחזיק את הכדור באוויר עד שסוגרים את הים. בשביל שזה יקרה, אתםן צריכים שותף טוב למשחק ולשאוף להשתפר כל הזמן.

 

שש בש או מטקות זה עניין של העדפה אישית. אולם בעסקים, לפי סיימון סינק, אנחנו צריכים לשחק אך ורק משחק אינסופי. כי המשמעות של משחק סופי היא לטבוע בבוץ התובעני של רדיפה אחרי המתחרים שלנו – עד שנגמרים לנו המשאבים והרצון להמשיך. ואילו במשחק אינסופי אנחנו לא שואפים להיות יותר טובים מהמתחרים או לנצח אותם, אלא להישאר במשחק.

 

“הבירה הטובה בעולם”, “להיות ראשון זה מחייב”, “המוזיקה הכי טובה ברדיו” משקפים תפיסת עולם של משחק סופי. במשחק אינסופי יש לנו מטרה גדולה יותר מאשר המוצר או השירות שאנחנו מוכרים – כזאת ששווה לנו להשתנות עבורה ולהקריב משהו למענה.

 

Just do it, pursuing the unknown, perfection has its price הם סיפורים אינסופיים של ארגונים שבחרו לשחק את המשחק הנכון.

?שש בש או מטקות

קטי תנדה

Please fill in your email address to get some pelicans’ wisdom

Thank you for subscribing to our blog!

Story
publishing

We share a brand’s narrative with its target audience through various channels, such as social media, blog posts, marketing materials, and more. The goal is to engage and resonate with the audience by sharing the brand’s message and cause through a compelling story. Learn more about becoming a publisher>>